Vyhledat

Španělští kontroloři, budou mít krom pokut nové pomocníky k usměrnění rychlých řidičů

DGT zahájilo tento týden novou rychlostní kampaň, kterou naváže na letní víkendy. Do boje s neukázněnými řidiči, zapojila 12 vrtulníků pro měření rychlosti vozidel jedoucích po dálnici i silnici.

Celý týden budou nové rychlostní „kampaně“ na španělských silnicích, se kterými se snaží obnovit řád i v průběhu posledních dnů před rozběhnutím státu k běžnému životu po Covid-19. S tímto zařízením se Traffic snaží dodržovat limity na silnici a omezit počet nehod, zejména pocházející z víkendu, kdy se znepokojivě zvýšil.

V rámci součtu radarů rychlosti Traffic také hlásí, že zejména hlavní silnice již konkrétně mají letos v létě až 1 324 radarů (548 mobilních radarů, 12 helikoptér, 764 kontrolních bodů s pevnou rychlostí- z toho 80 úsekových, 216 kamer pro telefonní a mobilní ovládání, 11 robotů pro regulační a řídící činnosti a až 15 maskovaných tahačů a dodávkových vozidel. DGT nyní také přidá 11 dronů a především 12 vrtulníků Pegasus, kteří již létají nad španělskými silnicemi, aby mohli sledovat provoz a měřit rychlost ze sh