top of page
Vyhledat

13 evropských logistických svazů upozorňuje na komplikace v Tyrolsku

Německý BGL společně s dalšími 12 evropskými logistickými svazy upozornilo Evropskou komisi na komplikace v dopravě přes Alpy v Tyrolsku. Komise byla vyzvána k ukončení nočního zákazu jízdy, zvýšeného nočního mýta, sektorového zákazu i zákazy Euro tříd na dálnici Inntal.


Je to již druhý dopis na Evropskou komisi po prvním (odeslaném 3.12.2020), na který nepřišla žádná kvalifikovaná odpověď. Proto byla předsedkyně komise Ursula von der Leyen vyzvána, aby konečně plnila svoji úlohu jako ochránkyně evropských dohod a uplatnila opatření k znovuzavedení volného pohybu zboží uvnitř Evropské unie a rovněž zasáhla proti Tyrolsku.


Svazy uvádí, že mnohé středně velké firmy a jajich zaměstnanci jsou velmi sklamáni nečinným přihlížením Evropské komise na to, jak Rakousko denno-denně porušuje jednu ze čtyř základních svobod Evropské Unie - volný pohyb zboží.
214 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page