Vyhledat

14.8.2020 den radarů v České republice. Musí být dané měřené úseky označené?

Dnes se rozjela celorepubliková akce v součinnosti bezpečnostních sborů policie proti pirátům silnic a neukázněným řidičům. Informovalo o tom Ministerstvo dopravy ČR.

Jak to vlastně je s radary na silnicích

Umístění označení radarů v silničním provozu může pomoci při snížení rizika dopravní nehody. Ve většině, se provozovatelé takto umístěné radary pokouší zviditelnit ve všech měřených místech, kde by mohly varovat řidiče.

Rychlostní kamery jsou běžnými prvky na našich silnicích. U řidičů, kteří se jich obávají a extrémně sledují rychloměr vozu, aby se vyhnuli obávané pokutě, je v zásadě nebezpečné. Obzvláště opatrná a pomalá jízda je ve své podstatě nebezpečná, jak říká ředitel dopravní policie Jiří Zlý.

Úplné seznamy radarů přitom nejsou utajené a pokud chce znát řidič jejich umístění, stačí se informovat www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-informace-mapy. Některé seznamy jsou natolik žádané, že je provozovatel (městská část) vyvěsí na vlastní web veřejně k nahlédnutí.

Je u měření rychlosti povinností provozovatele, upozornit řidiče příslušnými dopravními značkami na měření v daném úseku?

Dle prohlášení MDČR povinnost označit místo dopravními značkami, kde dochází k měření rychlosti radarem v daném úseku při měření úsekovém nebo měření stacionárním radarem, není zákonem č. 361/2000 Sb. zákon o silničním provozu ani jiným právním předpisem stanoveno.

Upozornit řidiče na okolnost měření rychlosti vozidel je tedy volbou jejich provozovatele, nikoli však povinností.28 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Kalendář zákazů jízdy pro svátky a prázdniny na červen 2023 2.6. (čtvrtek) Itálie - 07:00 - 22:00 pro nákladní vozy nad 7,5t Rakousko - 09:00 - 22:00 na A12 a A13 ve směru Itálie 4.6. (sobota) Francie

Zvýšené mýto pro kamiony má přinést Německému rozpočtu dodatečných 41,5 miliard EUR za 5 let a sloužit k financování výstavby silniční infrastruktury. Kromě toho počítá koaliční smlouva německých vlád