Vyhledat

5 zajímavostí, které možná o tachografech nevíte

Tachograf je zařízení, které většina řidičů bere jako nutné zlo. Přesto je dobré vědět k čemu dalšímu slouží a jak funguje. Vybrali jsme pro vás 5 zajímavostí, které nemusí všichni znát.

1. Jak dlouho uchovává data digitální tachograf?


  • Digitální tachograf ukládá data pro průměrnou operaci po dobu nejméně 365 dní. Ukládá přesnou rychlost za posledních 24 hodin skutečné jízdní doby.


2. Může se paměť tachografu zaplnit?


  • Zařízení přepisuje data průběžně, tím lze jeho zaplnění zabránit. Nejdříve přepisuje nejstarší data, aby se zabránilo přepsání těch nejbližších.


3. Lze k digitálnímu tachografu připojit i jiná zařízení?


  • Ano. Digitální tachograf lze připojit k jiným deskovým systémům. Například správa vozového parku, v budoucnu se zvažuje OBU a další čtecí zařízení, včetně aplikací, která pomáhají lépe komunikovat řidičům se zařízením.


4. Jak dlouho uchovává tachograf záznam o rychlosti?


  • Digitální tachograf zaznamenává rychlost za posledních 24 hodin jízdy v sekundách.


5. Jaká data zadávám do tachografu ručně?


  • symbol země na začátku a na konci pracovního dne

  • ostatní hodiny (jiná práce)

  • pohotovostních časy

  • dobu pauzy - když „dohráváte“ kartu


Pokud víte o dalších funkcích, které by mohly vaše kolegy překvapit, napište je do komentáře. Děkujeme!
Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365