Vyhledat

Belgie se konečně chystá otevírat zavřená parkoviště na E40

V dosavadních uzavírkách, které se týkaly několika parkovišť v důsledku vysokého rizika pro nocující řidiče kamionu ve svých vozidlech, se vláda Belgie rozhodla ustoupit. Vzhledem k tomu, že přetlak imigrantů se zmírnil, uzavírání parkovišť v nočních hodinách pozbývá smyslu.

První oficiální parkoviště, které bylo striktně uzavřeno pro parkování nákladních vozidel, je parkoviště Waremme ve směru na Brusel a to od 20:00 do 7:00 hod. V předešlých týdnech, se situace zlepšila natolik, že je zbytečné parkoviště uzavírat a v tomto důsledku oficiálně smí řidiči opět na parkovišti v nočních hodinách parkovat.

I přes zpřístupnění parkoviště Waremme platí žádost vlády k dopravcům, aby nenechávali řidiče s drahým nákladem a lehce dostupným parkovat mimo hlídaná parkoviště. Jednak se bude řidič cítit jistě bezpečněji a nebudou tolik lákat ke kriminalitě na parkovištích. Řidiče žádají varovné cedule, aby si svá vozidla zamykali a nedávali příležitost ke krádeži. V případě, že jsou svědky krádeže, určitě se nepokoušeli nikterak sami zasahovat a zachovali klid. Pokud neovládají místní jazyk, kontaktovali svého dispečera, který bývá proškolen, jak jednat v těchto situacích a pomoc přivolá.

Co se týká nepříjemnosti uzavřených parkovišť, jedná se o nepochopitelnou část pro řidiče, který je omezen jak ze strany nařízení o režimu práce řidiče, tak ze strany datumu vykládky. Není nic mezitím, co by mohl ze změny událostí na cestě jen tak prodloužit či oddálit. Otevření parkoviště vítají všichni, snad se tedy budou pokušitelé slušně chovat a parkoviště se vyhnou obloukem.
Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365