Vyhledat

Brexit - co to znamená pro dopravce a řidiče?

Jak se změní pro dopravce situace po Brexitu?


Po 31. lednu 2020 nastalo přechodné období do konce roku 2020.  


Získejte číslo EORI

EORI znamená “Economic Operators Registration and Identification number” (registrační a identifikační číslo hospodářských subjektů). Podniky a osoby, které chtějí obchodovat, musí při výměně informací s celními správami používat číslo EORI jako identifikační číslo ve všech celních režimech. Číslo EORI má kód země vydávajícího členského státu a za ním následuje kód nebo číslo, které je v EU jedinečné.  


Chcete-li získat číslo EORI, musíte o něj požádat celní orgány země EU, ve které bylo založeno. Pokud již máte číslo EORI, nemusíte jej měnit – je platné a mělo by to tak zůstat i během a po přechodném období.  


Mezinárodní řidičský průkaz

Po Brexitu nebudou muset řidiči ze zemí EU a EHP při návštěvě Spojeného království mít jiný řidičský průkaz.  


Co se v roce 2020 NEzmění

  • Celní regulace a postupy

  • Předpisy o tachografech

  • Práva a povinnosti kabotáže a vzájemného obchodu

  • Dokumenty a opatření CMR

  • Průkazy totožnosti, pasy, řidičské průkazy a zdravotní průkazy

  • Pojištění vozidla


V současnosti není zcela jednoznačné, jaké dohody o obchodních a přepravních pravidlech, osvědčeních a požadavcích se použijí od 1. ledna 2021. EU a britská vláda by měly tyto dohody vypracovat v průběhu roku 2020.


Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365