top of page
Vyhledat

Brexit - co to znamená pro dopravce a řidiče?

Jak se změní pro dopravce situace po Brexitu?


Po 31. lednu 2020 nastalo přechodné období do konce roku 2020.  


Získejte číslo EORI

EORI znamená “Economic Operators Registration and Identification number” (registrační a identifikační číslo hospodářských subjektů). Podniky a osoby, které chtějí obchodovat, musí při výměně informací s celními správami používat číslo EORI jako identifikační číslo ve všech celních režimech. Číslo EORI má kód země vydávajícího členského státu a za ním následuje kód nebo číslo, které je v EU jedinečné.  


Chcete-li získat číslo EORI, musíte o něj požádat celní orgány země EU, ve které bylo založeno. Pokud již máte číslo EORI, nemusíte jej měnit – je platné a mělo by to tak zůstat i během a po přechodném období.  


Mezinárodní řidičský průkaz

Po Brexitu nebudou muset řidiči ze zemí EU a EHP při návštěvě Spojeného království mít jiný řidičský průkaz.  


Co se v roce 2020 NEzmění

  • Celní regulace a postupy

  • Předpisy o tachografech

  • Práva a povinnosti kabotáže a vzájemného obchodu

  • Dokumenty a opatření CMR

  • Průkazy totožnosti, pasy, řidičské průkazy a zdravotní průkazy

  • Pojištění vozidla


V současnosti není zcela jednoznačné, jaké dohody o obchodních a přepravních pravidlech, osvědčeních a požadavcích se použijí od 1. ledna 2021. EU a britská vláda by měly tyto dohody vypracovat v průběhu roku 2020.


14 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page