Vyhledat

D4 dostaví a 25 let bude i udržovat sdružení DIVia

Tendr na zhotovitele PPP projektu dostavby 32 km D4 má vítěze.

Pokud vše vyjde, projekt uskuteční sdružení DIVia, které dálnici vybuduje, bude ji udržovat po dobu 25 let, následně ji v perfektním stavu odevzdá státu. Firma provede výstavbu dálnice i rekonstrukci stávajících úseků.


PPP projekty jsou zkratkou anglické "public private property" anebo v překladu "veřejně-soukromé vlastnictví". Znamená to, že dálnici (ale staví se takhle v zahraničí např. i elektrárny nebo jiné velké stavby) nejen postaví soukromá firma, ale se o ni i dlouhodobě bude starat a stát jí za to bude platit nějakou domluvenou částku.
Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365