Vyhledat

Dejte si pozor v Tyrolsku, zavádí „nové“ letní zákazy řízení (máme i mapku!)

V rakouském spolkové zemi Tyrolsko brzy dojde k novému zákazu řízení. Řidiči pak nemohou jet v omezeních o víkendech - během prázdnin.


Zákaz řízení všech motorových vozidel


  • Rakouský stát Tyrolsko dočasně zavádí regionální zákaz alternativních tras letního provozu o víkendech v okrese Reutte.

  • V důsledku toho již tranzitující řidiči nebudou moci využívat této alternativní dálkové trasy. Konkrétně se jedná o sjezdy na trase Fernpass v oblastech Reutte-Nord a Vils na hranici s Bavorskem.

  • Zákaz řízení se vztahuje na všechna motorová vozidla, která jsou v tranzitu v Tyrolsku - včetně automobilů a motocyklů. Tím chce stát Tyrolsko zajistit co nejlepší bezpečnost na domácích silnicích a plynulý provoz. Zmírnit tlak na obyvatelstvo sužované dopravou a také hosty po klasických alternativních trasách.


Opatření platí o víkendech v období:

  • od 1.8. do 13.9.2020

  • vždy od soboty 7:00 do neděle 19:00 v obou směrech.

Řidičské zákazy platí také o státním svátku v sobotu 15. srpna 2020. Fernpassstrasse - B 179 není zákazem řízení ovlivněn. Místní provoz vozidel je ze zákazu jízdy vyloučen.


Dopravní zácpa je hrozbou pro bezpečnost provozu a dodávek v postižených regionech a lokalitách podél rušných hlavních cest," uvedl šéf tyrolské země Günther Platter. Současně se těší v oblibě objízdných tras bez mýta pro řidiče.


Situace kolem Kufsteinu a Innsbrucku je průběžně analyzována a v případě potřeby mohou existovat i další regionální zákazy řízení na alternativních trasách pro tranzitní dopravu.
9 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset