Vyhledat

Delanchy Group a Renault Trucks nadále spolupracují na vývoji elektrických nákladních vozidel

Delanchy Group a Renault Trucks nadále spolupracují na podpoře stále ekologičtější nákladní dopravy. Nákladní dopravce, který používá 100% elektrický prototyp Renault Trucks D, právě obdržel úplně první model řady D ZE. Mezi 1 000 vozy ve skupině se tento první Renault Trucks D ZE připojil k flotile 340 dopravců používaných pro distribuční síť.

Sériová výroba elektrických vozidel Renault Trucks D a D Wide Z.E. začala ve výrobním závodě v Blainville-sur-Orne v Normandii. Továrna, která je v provozu od roku 1957, se specializuje na výrobu střední řady vozidel a vyrábí také kabiny pro tahače. Denní produkce čítá 270 kabin a výrobní linku opouští 72 vozidel. Na tomto místě také od nynějška probíhá montáž elektrických vozidel značky Renault Trucks.

Část výrobního areálu bylo upraveno pro výrobu elektrických modelů značky. Výroba byla umístěna hned vedle linky pro montáž vozidel střední řady. Hala Z.E. o rozloze 1800 m² je nyní určena pro technické operace týkající se elektrických vozidel. Část výroby prochází klasickou montážní linkou a pak přechází do části specializované pro vozidla Renault Trucks D a D Wide Z.E. Budova slouží také jako sklad náhradních dílů a zejména baterií, pro které je vyhrazena část budovy s řízenou teplotou.

Renault Trucks a Delanchy Group spolupracují více než padesát let na podpoře nákladní dopravy, která stále více respektuje kvalitu ovzduší. Od roku 2017 používá skupina Delanchy Group 100% elektrický, 13 tun těžký prototyp Renault Trucks D pro každodenní dodávky do Les Halles de Lyon Paul Bocuse. Dodávky jsou prováděny ve střídavých dobách, aby nenarušovaly klid a pohodu místních obyvatel.

U skupiny Delanchy Group, stejně jako u Renault Trucks, musí městská doprava rychle postupovat směrem k elektrické mobilitě, aby zlepšila kvalitu života v centrech měst a podnikla kroky proti globálním emisím CO2, takže specialista na přepravu chlazeného zboží se rozhodl objednat prvních 16 tun D ZE od Renault Trucks opustit výrobní linku ve výrobním závodě Blainville-sur-Orne v Calvadosu.Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365