Vyhledat

Dopravci oznámili propouštění

V poslední době přišlo o zakázky 80% autobusových dopravců provozujících příležitostnou a komerční přepravu, z toho 8% přišlo o většinu zakázek.


Zájezdová doprava stojí, 43 procent firem je již nuceno své zaměstnance propouštět, 45 procent nechává lidi doma pro překážku na straně zaměstnavatele. Podle Česmadu je alarmující situace u autobusových dopravců, kteří zajišťují dopravní obslužnost. Propad u zakázek není jen pro autobusové dopravce, více než poloviční pokles zaznamenává i 40% dopravců nákladních. Situace se rychle zhoršuje jak u autobusové, tak u silniční nákladní dopravy - zatímco před dvěma týdny o více než polovinu zakázek přišlo necelých 15% dopravců, dnes je to již téměř 40% a dalších 20% zaznamenalo pokles o třetinu až polovinu. Do velké míry toto zhoršení souvisí hlavně se zastavením automobilového průmyslu, proto náprava bude hodně záviset od toho kdy se opět výroba automobilů rozjede. Další zhoršení situace ale předpokládá 90% všech dotázaných.


Výsledky pochází z průzkumu Česmad.

Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365