Vyhledat

Dostupnost základních služeb pro dopravce - servisy, odtah, STK, autoškoly

Dopravci se ptají které služby jsou v těchto mimořádných dnech (a týdnech) omezené nařízením vlády a které ne. Situace se může průběžně měnit, aktuálně to vypadá následovně:


  • Opravny silničních vozidel - mohou provozovat svou činnost i nadále. Podmínku, kterou musí dodržet, je počet pracovníků na pracovišti v počtu maximálně 3 osob. Komunikace, která provází předání vozidel a charakter služby, je potřeba omezit na bariéry, které přenos nemoci v co největší míře minimalizuje. 

  • Odtah - jejich činnost není pozastavena.

  • Dodávka náhradních dílů - v návaznosti na předešlý bod, ani na náhradní díly se nevztahují mimořádná opatření. Při koupi dílů, potřebných k opravě vozidla, je zapotřebí dodržet veškerá hygienická opatření a doporučení a provoz prodejen může být pro dopravce též k dispozici v běžně provozních dobách bez omezení. Pokud si náhradní díl objednáte, opět není zásilková služba omezena.

  • Evidence vozidel - Pokud se jedná o služby spojené s evidencí vozidel a jejich registraci, městské, obecní i krajské úřady jsou omezené na krácení pracovní doby. Určitě se setkáte s oznámením a upozorněním o maximálním počtu osob uvnitř a budete i možná omezeni na vstupu do budovy, ovšem v úředních dnech otevřené bude a to maximálně na tři hodiny. Je potřebné se tedy informovat na vámi příslušném místním úřadě, kdy konkrétně smíte přijít a dodržet pravidla, která umožní předejít riziku nákazy.

  • STK - Pokud se chystáte na STK, je potřebné si nejdříve telefonicky ověřit, jestli zůstaly v provozu. Stát jejich provoz nikterak neomezil, některé však zavřely. Opět se musí dodržet pravidlo méně než 30 ti osob.

  • Autoškoly - jsou vládním nařízením pozastaveny a nebude možné tedy prozatím řidičské i profesní školení dokončit.


Chybí Vám nějaká informace? Napište nám

Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365