Vyhledat

Elektrická dálnice pro kamiony v Hesensku bude uvedena do provozu

První německá elektrická dálnice A5 pro trolejové nákladní vozy v jižním Hesensku by měla být brzy uvedena do plného provozu a to hned s pěti nákladními vozy.

Během letních prázdnin začínajících v červenci by všechny nákladní vozy měly být na zkušební trase se speciálně školenými řidiči. V době korony byly prováděny online kurzy řidičů. Rovněž byla opravena trasa na dálnici A5 mezi Langen a Weiterstadt, která byla po nehodě v lednu dočasně nepoužitelná v jednom směru.

Na velmi frekventované trase byly hybridní nákladní vozy schopny ukotvit pantograf na trolejovém vedení a doplnit elektřinu, aby mohly dobíjet baterie na jízdu i mimo traťové vedení. Cílem zkoušky, která bude probíhat několik let, je prozkoumat dopady na dopravní, ekologické a ekonomické aspekty a další práce oddělení údržby silnic. Poté, co byl test zahájen v květnu loňského roku, měly být postupně dodány speciální kamiony od dceřiné společnosti Volkswagen Scania ze Švédska. To však bylo nedávno zpožděno pro Covid-19 pandemii. Dosud byly na trase pouze dva hybridní nákladní vozy.

Spolkové ministerstvo životního prostředí financovalo pětikilometrovou trasu téměř 14,6 miliony eur. Dalších 15 milionů EUR má plynout do sběru dat a hodnocení. Pět hybridních vozů má do roku 2022 shromažďovat data na trati s venkovními vedeními. Cílem je prozkoumat, jak lze v budoucnosti přepravovat zboží šetrné k životnímu prostředí. Druhá zkušební trať nyní probíhá ve Šlesvicku-Holštýnsku.
Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365