Vyhledat

Elektromobilita potřebuje při rozvozu ve velkoměstech různou strategii

Elektřina se jako alternativní pohon začíná uplatňovat při zásobování městských center. Do své flotily nákladních vozidel zařadila elektrická auta také logistická firma DB Schenker a testovala, jak se jejich uplatnění liší v podmínkách různých měst.

Pět elektrovozů Fuso eCanter firma využívá pro koncové doručování hned v několika německých městech – v Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a ve Stuttgartu. Při testování e-kamionů se potvrdilo očekávání, že v různých evropských městech se podmínky pro logistiku velmi odlišují. Například v Berlíně je potřeba počítat s velkou rozlohou metropole a také faktem, že do města proudí mnohem více zboží než opačným směrem. Navzdory tomu zde probíhají testy rozvozových elektromobilů, a to i ve smíšených flotilách s naftovými vozy.


Více na toto téma v článku https://logistika.ihned.cz/c1-66731600-elektromobilita-potrebuje-pri-rozvozu-ve-velkomestech-ruznou-strategii-potvrdilo-to-testovani-elektrickych-vozidel-v-nemecku

Přejdeme rovnou k věci: jsme závislí na vašich příspěvcích, děkujeme všem, kteří dobrovolně přispívají. Ale 99% nemá chuť ocenit informace, kvůli kterým sem chodí. Kdyby každý, kdo čte D365.cz přispěl jen trochou, mohli bychom udržet fungování portálu i online poradny pro všechny na dlouho. 

Všichni nám radí, abychom udělali D365.cz jen pro platící čtenáře. My si myslíme, že by to byla veliká škoda. Srdcem a duší D365.cz je komunita kamioňáků, kteří dělají těžkou práci pro blaho nás všech, v dobrých i zlých časech. Víme, že většina bude tuto zprávu ignorovat. Ale pokud považujete informace na tomto portálu za užitečné, zvažte drobný příspěvek (platbou na účet 294051689/0300 nebo přes platební bránu na www.d365.cz/shop). Děkujeme. 

© Copyright dispečink365