top of page
Vyhledat

EU přitvrdí vůči východoevropským dopravcům, kteří jezdí permanentně v Západní Evropě

Evropská komise potvrdila nutnost pravidelného návratu kamionů do sídla firmy, aby se odstránil sociální dumping.


Evropská komise zveřejnila svoji studii k povinnému návratu kamionů do své domovské země minimálně každých 8 týdnů. Studie ukázala, že kamiony mnoha východoevropských dopravců se vrací domů jen jednou nebo dva krát ročně. V některých zemích je 62% - 82% flotily permanentně v zahraničí bez toho, aby vykonávali jakoukoliv činnost ve své domovské zemi a využívají tím své nižší náklady vůči západoeveopským konkurentům.


Podle šéfa BGL může kamion za 8 týdnů bez problému najet 22 tis. km a jakékoliv místo v Evropě, nebo jakoukoliv naplánovanou trasu bez problémů zvládnout.


Šéf francouzského svazu dodal, že 8 týdnů má souvislost i s nařízením N561 a místem, kde řidič tráví svůj odpočinek. Dodržování těchto pravidel i návratu do své domovské země povede ke zlepšení pracovních podmínek všech řidičů.


Asociace nordický přepravců k tomu řekla, že Evropa má velký problém s nomádskými řidiči kamionů, kteří žijí permanentně na cestách a v kamionu.
89 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page