top of page
Vyhledat

Itálie: Zákaz jízdy nákladní dopravy 21.5.2020

Italská nákladní sdružení se obávají kolapsu nákladní dopravy na Brenneru ve čtvrtek 21.5., když Rakousko znovu zavedlo pozastavený víkend a zákaz jízd.

Aby bylo zajištěno, že nedojde k žádnému zpoždění na Brenneru, uvalil vládní komisař Bozen zákaz jízdy pro úsek dálnice:

  • Brenner z Sterzingu do Brenneru.


S opětovným zahájením výrobních činností a obchodování po ukončení opatření v Itálii v pondělí mohli řidiči kamionů a spediční firmy opět čelit problémům. Dopravní zácpy před hraničními přechody jsou pravděpodobné.

Vzhledem k prudkému poklesu prodeje, který italský dopravní průmysl utrpěl v důsledku epidemie Covid-19, italští dopravci požadují prodloužení zrušení zákazu jízd.

46 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page