Vyhledat

Je automobilka Nikola největší podvod v automobilovém průmyslu?

Jedním z nejdiskutovanějších témat ve světě úspěšných startupů i v automobilovém průmyslu je automobilka Nikola.


Donedávna miláček investorů, médií i nadšenců do inovací v automobilovém průmyslu, se dostal do podezření, že celý projekt je jeden veliký podfuk. Celou aféru rozvířila zpráva společnosti Hindenburg Research, která tvrdí, že slavná prezentace kamionu na vodíkový pohon byla postavena na tom, že kamion byl spuštěn po dlouhé silnici z mírného kopce, přitom v něm nebyl žádný motor. Kamion jel na volnoběh.


Nikola se nařčením pochopitelně brání a argumentuje, že motivací Hindenburg Research je pád akcií Nikoly, na kterém Hindenburg vydělal. V každém případě akcie firmy dramaticky klesly a proto americké Ministerstvo spravedlnosti, tak SEC (je to americká agentura odpovědna za dohled na akciovými trhy) rozjeli vlastní vyšetřování.


Kritici Nikoly argumentují, že firma za několik let fungování neukázala žádný hotový produkt, ani prototyp. Vynálezy, kterými firma argumentuje, jsou údajně vynálezy jiných firem.


I my jsme byli nadšeni tím, co Nikola představovala a slibovala (zde), proto s napětím sledujeme jak se celá kauza vyvine. Bylo by velikým sklamáním, pokud by se ukázalo, že je pravdivá.


Zdroj: Autoweek
91 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

V německé silniční nákladní přepravě a autobusové dopravě roste nedostatek řidičů. Již teď mnohé firmy nejsou schopny realizovat požadované jízdy z důvodu nedostatku personálu. Oborové svazy požadují

Kalendář zákazů jízdy pro svátky na říjen 2022 Německo 3. října 2022 od 00:00 do 22:00; 31. října 2022 od 00:00 do 22:00; jenom v Braniborsku, Brémach, Hamburku, Meklenbursku - Předním Pomořansku, Dol