Vyhledat

Kolony na hranicích v Rakousku a Slovinsku

V návaznosti na zpřísnění opatření, varování a znovuzavedení testování při přechodu některých hranic, např. do Rakouska, Německa, Itálie a Slovinska, došlo o víkendu k situaci, která připomínala prvotní chaos vzniku pandemie. Přispěl k tomu i masový návrat dovolenkářů z Chrovatska.

Přijatá opatření v Rakousku a Slovinsku, v důsledku neinformovanosti řidičů a jejich návratu vyvolaného strachem z šíření nákazy, vedly k frontám i 15 hodin. Pod nátlakem řidičů se od zdlouhavých kontrol upustilo a vozidla se začala regulovaně posouvat.

Řidiči nákladních vozidel, kteří byli nuceni cestovat přes hraniční přechody, se tak ocitli v pasti. Někteří během jindy jednodenní cesty musí vykonat pauzu navíc a celá cesta se jim značně prodlouží.

Vlády proto varují opakovaně. Počítejte se zdržením na hraničních přechodech, dokud se situace při návratu turistů neuklidní. Některé státy rozeslali svým občanům v zahraničí varovné sms s informacemi, které mohou i další turisty přimět k předčasnému návratu domů a tím zvýšit nejen silniční a hraniční nápor na provoz.