top of page
Vyhledat

Krádeže palet a převáženého zboží

Potíže s výměnou palet na různých firmách jsou komplikací, se kterou se musí vyrovnat dopravcivšude ve světě.

Pokud se realizuje přeprava, většinou to nepůjde bez palet. V mnoha případech dnes nemá šanci dopravce vyslat řidiče, aniž by jej vybavil EURO paletami.


Pořádné zabezpečení jejich uskladnění v koších návěsu je nevyhnutelné. Ruku v ruce s krádeží palet přímo z návěsu na parkovišti přijde dopravce o objednávku přepravy zákazníkem a vozidlo musí rovněž novými paletami dovybavit.

V rámci ekonomického myšlení se dispečer potýká se situací, kdy nemá jinou možnost, než plánovat přepravy krátkodobým způsobem. Potřebuje mít jistotu, že vozidlo, které pro konkrétní nakládku posílá, je nejen paletami vybavené, ale palety jsou také v požadované kvalitě.

Velké procento krádeží je způsobeno nedostatkem bezpečných parkovišť nákladních vozidel. Nedostatek bezpečných parkovišť zůstává tedy jedním z nejvýznamnějších přispěvatelů k těmto zločinům. Řidiči jsou nuceni parkovat svá vozidla na čerpacích stanicích a průmyslových zónách, které nejsou pro drahé přepravy uzpůsobeny.

Dle statistik společnosti TAPA IIS počty krádeží z kamionů neustále rostou a za rok 2019 dosáhly historických hodnot. Údaje zpravodajských služeb jsou založeny na ztrátách nákladu, které mezinárodní orgány činné v trestním řízení, pojišťovny, výrobci a poskytovatelé logistických služeb nahlásili TAPA IIS.

Jak se bráníte krádežím nákladu vy?

33 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

Kalendář zákazů jízdy pro svátky na leden 2023. Upozornění: tyto zákazy jsou uvedeny na základě přehledů z roku 2022, je proto možné, že některé státy vyhlásí další zákazy pro leden 2023, které sem ná

bottom of page