top of page
Vyhledat

Ministerstvo dopravy a další úřady se vracejí k běžnému provozu

Od včera 20. dubna 2020 se Ministerstvo dopravy vrací k běžnému provozu. Ke své činnosti se vrací i další orgány státní správy, například městské a obecní úřady.


Lidem se doporučuje kontaktovat pracovníky úřadů elektronicky či telefonicky, při osobním styku jsou stále dodržována zvýšená hygienická opatření.

V oblasti dopravy se toto uvolnění týká především dopravně-správních agend v obcích s rozšířenou působností (ORP):

  • vydávání řidičských průkazů, 

  • profesních průkazů,

  • vyzvedávání registračních značek.


Ministerstvo vnitra vydalo doporučení, aby občané upřednostňovali hlavně elektronický (datová schránka, email) a telefonický kontakt.

Při osobním styku platí na úřadech zvýšená hygienická opatření:

  • osobní vzdálenosti dvou metrů, 

  • zabránění shlukování klientů na chodbách, 

  • povinnosti pro úředníky a občany nosit roušky. 

Při fotografování na doklad je povoleno roušku sundat.  Všem občanům se doporučuje sledovat internetové stránky jednotlivých úřadů a před osobní návštěvou si s daným úředníkem sjednat po telefonu schůzku na konkrétní čas.

4 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page