top of page
Vyhledat

Největší chlazený kamion byl uveden do provozu ve Španělsku

Největší chladírenský nákladní automobil na světě s nízkým výkonem byl právě spuštěn ve Španělsku, i když stále ve zkušebním období. Je výsledkem projektu univerzity v Zaragoze, výrobce SOR Ibérica, průmyslových vozidel MAN a generálního ředitelství pro dopravu. Nákladní automobil je:


  • dlouhý 32 metrů

  • váží 70 tun

  • má kapacitu 66 euro palet 


Byl navržen tak, aby usnadňoval přepravu více zboží s menším množstvím zdrojů, přispívá ke zlepšení přepravní kapacity a ke snížení spotřeby paliva a emisí.


Dopravní společnost, která provedla tento první test říká, že se neustále vyvíjí s cílem nabízet nejvíce konkurenceschopné dopravní služby s nejvyšší kvalitou při co nejnižších nákladech a v co nejkratším možném čase.  "Inovace spojená se závazkem k našemu životnímu prostředí nás vede k realizaci projektů takhle velkých", říká Juan Sánchez, generální ředitel společnosti Disfrimur. Kombinace přívěsu je tažena kamionem MAN o výkonu 640 koní. Oba přívěsy jsou spojeny systémem, který je velmi odolný a má výrazné jištění. Evropa by mohla následovat příklad Španělska, pokud jde o provádění koncepcí inteligentní dopravy.

33 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Všichni jste se pravděpodobně někdy setkali se situací, že zboží, jeho množství, váha, nebo stav uvedený na CMR neodpovídá skutečnosti. Co je v takové situaci potřeba dělat? V tomto článku najdete něk

bottom of page