Vyhledat

Německo prodlužuje kontroly na hranicích s Českem a Tyrolskem o další 2 týdny

Mluvčí německého ministerstva vnitra, Steve Alter, potvrdil, že Německo dnes prodloužilo kontroly na hranicích s Českem a Tyrolskem o další 2 týdny, t.j. do 17.3.2021. Naděje na to, že dnes kontroly skončí, byly marné.


Důvodem pro prodloužení kontrol jsou "zhoršená situace s koronavirovou infekcí v Česku" a "nezlepšena situace s infekcí v Tyrolsku". V této chvíli se tedy nemění nic na pravidlech a výjimkách, které se týkají těchto hranic. Spolková vláda je ale v intenzivních jednáních s Rakouskem, aby našli řešení k současným problémům (poznámka D365: z tohoto prohlášení usuzujeme, že s Českou vládou nejednají, resp. nejadnají kdovíjak intenzivně).


Německo zařadilo na seznam oblastí s varianty viru i francouzský region Moselle, který sousedí s Německem. Tam nicméně narozdíl od Česka a Tyrolska kontroly na hranicích nezavedlo (kontroly jsou námatkové).
820 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset