top of page
Vyhledat

Nenechte se překvapit pokutou za Euro 5 ve Stuttgartu

Od 1.7.2020, platí v některých částech Stuttgartu oficiální zákaz řízení vozidel s pohonem motorové nafty v souladu s normami Euro 5. Od 1. října policie a město rovněž ukládají pokuty za porušení předpisů.

Lhůta pro vjetí do Stuttgartu EURO 5 vypršela dnem 1. října 2020. Vzhledem k tomu, že se řidiči dostatečně neinformovali a zákazové značky porušují, od dnes, pokud budou zastaveni řidiči během kontroly v zákazových oblastech ve Stuttgartu, bude jim hrozit pokuta, která činí 80 EUR plus poplatky a výdaje, celkem tedy 108,50 EUR. 

Zákaz řízení Euro 5 platí v ekologické zóně ve Stuttgartu: Stuttgartská pánev, Bad Cannstattu, Feuerbachu a Zuffenhausenu.

Policie nekompromisně varovala, že nebude tolerovat porušení zákazu. Během již provedených kontrol, bude kontrolováno povolení (výjimka) ze zákaz vjetí a v případě porušení ihned přistoupí k pokutě samotného řidiče.

Jak již bylo uvedeno, ve Stuttgartu platí od 1. ledna 2019 zákaz řízení Euro 4 a níže. Veřejný pořádek ve Stuttgartu zaznamenal v loňském roce téměř 3 000 porušení zákazu řízení starších vozidel se zakázaným naftovým motorem.


Související články

Stuttgart chce změnit zákaz pro EURO 5 vozidla, který je platný od 1.7.2020

Pokus o zrušení zákazu jízdy vozidel Euro 5 ve Stuttgartu selhal

Francie rozšiřuje omezení vjezdu nákladních vozidel do dalších velkých měst

Město Hagen pracuje na zlepšení měření rychlosti
42 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Všichni jste se pravděpodobně někdy setkali se situací, že zboží, jeho množství, váha, nebo stav uvedený na CMR neodpovídá skutečnosti. Co je v takové situaci potřeba dělat? V tomto článku najdete něk

bottom of page