Vyhledat

Nepříjemná pokuta, kterou může čekat řidič v Rakousku

Místní policie nedávno provedla kontroly a pokutovala řidiče nákladních vozidel za tento prohřešek. Často položená polička na původní palubní desce v oblasti čelního skla představuje zvýšené riziko nebezpečí z důvodu omezené viditelnosti (tzv. „Slepé místo“). To je v rozporu s právním požadavkem čl. 102 odst. 2 KFG zákon o motorových vozidlech.


Rakouští kontroloři proto nedávno provedli kontrolu dodržování tohoto ustanovení a potrestali mnoho řidičů nákladních vozidel. Někteří z řidičů byli pokutami velmi zaskočeni. 

Za porušení tohoto ustanovení může kontrolor řidiči uložit pokutu ve výši 110 EUR jako dočasný vklad od majitele vozidla a dále situaci poslat ke správnímu řízení. Tuto zálohu musí zaplatit řidič vozidla, potažmo dopravce. Buďte tedy opatrní a vše z výhledu pryč. 


Zanechte nám svůj komentář přímo do diskuse pod článkem na webu!308 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

V německé silniční nákladní přepravě a autobusové dopravě roste nedostatek řidičů. Již teď mnohé firmy nejsou schopny realizovat požadované jízdy z důvodu nedostatku personálu. Oborové svazy požadují

Kalendář zákazů jízdy pro svátky na říjen 2022 Německo 3. října 2022 od 00:00 do 22:00; 31. října 2022 od 00:00 do 22:00; jenom v Braniborsku, Brémach, Hamburku, Meklenbursku - Předním Pomořansku, Dol