Vyhledat

Nová dopravní značka ve Španělsku zaměřena na snížení nehod

Generální ředitelství pro dopravu vybralo sto úseků španělských silnic, aby instalovalo své nové dopravní značky zaměřené na motocyklisty, protože zachování bezpečnosti silničního provozu pro tuto zranitelnou skupinu je odpovědností každého účastníka silničního provozu.

Během posledních let byl zjištěn nárůst nehodovosti ve spojitosti s motocyklisty enormní. Na městských i meziměstských silnicích došlo k instalaci těchto značek za účelem zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Cílem je mimo jiné zdůrazňovat počet zemřelých motoristů v každém úseku během posledních pět let, aby nabádala všechny účastníky k vyšší opatrnosti.

Instalace již probíhají na silnici M-131 na kilometru 3,4 a bude dokončena, jakmile dorazí povolení vlastníků dálnic. Myšlenkou je, že před příštími Velikonocemi má 100 identifikovaných úseků vlastnit tuto dopravní značku. 

Společně s instalací těchto značek chce Generální ředitelství pro dopravu posílit ochranu motocyklistů další řadou opatření, studií a možná konstrukčních vylepšení infrastruktury. V koordinaci s provinčním velitelstvím pro dopravu bude dozor a kontrola posílena dopravním uskupením civilní stráže a útvarem leteckých zdrojů, aby bylo zajištěno dodržování bezpečnostních předpisů ve vztahu k rychlostní limity a nelegální manévry motocyklisty.


Související články

Podvodníci rozesílají falešné emaily s vyměřenou pokutou

Španělská policie se zaměří na anti-radary, pokuty jsou vysoké

Pokud nemáte základní vybavení vozidla ve Španělsku, rychle si je doplňte

Španělská policie rozbila organizovaný gang vykradačů kamionů