Vyhledat

Nová mýtná brána bude stát už v úterý u obce Libenice

Nová mýtná brána na hlavním tahu u obce Libenice na Kolínsku, na silnici I/38, která spojuje Kolín s Kutnou Horou a pokračuje k Čáslavi a na Havlíčkův Brod, bude stát již toto úterý 25.8.

Omezení se týká kilometru 90 a podle plánu měla být nová brána postavena již 20.8. Nyní proběhnou přes víkend jen dokončovací práce na stavbě svodidel ve směru na Čáslav se stále omezeným provozem a řízeno kyvadlovou dopravou za pomocí semaforů. Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic takto komentoval dění pro kutnohorský deník.

Systém mýtných bran funguje v Česku již od roku 2007. Prošel několika tendry a nevyhnula se mu ani kontroverzní kauzda podezření z úplatku. V tomto roce došlo i přes Covid-19 ke kontrolám dodržování plateb za mýtné, naposledy například na D1 v červenci.

Nejvíce porušení platební morálku, v počtu 102, bylo zjištěno ve Středočeském kraji na dálnici D1 a D0. Kraj Vysočina, byl srovnatelný s 98 porušeními na D1. Podle dřívějších vyjádření ministerstva dopravy stát vzal stav opravované D1 v potaz tím, že chystané zdražení dálničních známek pozastavil.

Řidiči, kteří neměli v pořádku mýtné poplatky, pochopitelně byli nuceni toto mýto doplatit a ještě obdrželi pokutu ve výši 1200 Kč.