Vyhledat

Obliba CNG v Německu roste

Logistická společnost Universal Transport nedávno přidala do svého vozového parku první nákladní vozidlo CNG (Compressed Natural Gas). Vůz bude v budoucnu používán pro zákazníka v leteckém průmyslu a bude přepravovat nadměrný náklad třikrát až šestkrát týdně v kyvadlové dopravě mezi různými místy.


Cílem je, aby byla logistika dlouhodobě udržitelnější a ekologičtější díky používání inovativních pohonů a paliv, říká Holger Dechant, generální ředitel skupiny Universal Transport v rozhovoru pro německý web Verkehrsrundschau: „Pokud se nákladní automobil na CNG osvědčí v praktickém používání a úsporách, musíme posílit náš vozový park o více takovýchto vozidel. Rovněž je třeba vzít v úvahu faktory, jako je budoucí oblast použití a hustota čerpacích stanic, které jsou k dispozici, protože směrování objednávek je ve velkoobjemovém a vysokovýkonném provozu neměnné. Spolehlivost vozidel, a tím i naše služby, musí být vždy zaručeny. “


„Pohon CNG je nízko emisní a již snadno dostupná alternativa k běžným dieselovým motorům. Emise CO2, ale také emise dusíku, jemného prachu a částic jsou výrazně sníženy. Kromě toho je nákladní automobil poháněný plynem mnohem tišší. Rozhodli jsme se proto otestovat pohonný systém, pro který bude používán nákladní automobil."


Kromě prvního kamionu CNG již Universal Transport integroval do vozového parku několik elektromobilů. Prozatím s dobrým ohlasem.


Zdroj obrázku: Verkehrsrundschau


Související články

Víte jak funguje CNG v nákladních automobilech?

LPG, LNG a CNG: kterou alternativu si zvolíte vy?

CNG v nákladní dopravě pro městské a vnitrostátní přepravy

Šestiválcový plynový CNG motor o výkonu 410 koní

Elektrická nákladní auta čekají na svůj rozmach
20 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset