Vyhledat

Odstraňování překážek pohybu řidičů v rámci EU

Evropská komise předložila pokyny pro postupné odstraňování dopravních omezení a ulehčení podmínek pro řidiče z povolání. Mezinárodní unie silniční dopravy uvítala pokyny Evropské komise o postupném odstraňování omezení zavedeném v reakci na šíření COVID-19. 

Mezi důležitá opatření v doporučeních Evropské komise patří hraniční kontroly, které by měly být co nejdříve ukončeny, a mobilita řidičů z povolání, kteří by měli být zcela vyňaty z karantény při déletrvajícím vycestování.

Hraniční přechody

I nadále v nejvyšší míře má být zajištěna přeprava zboží, aby byla stálá možnost zásob v dodavatelských řetězcích za pomocí zelených pruhů, o které žádá Evropská komise členské státy EU.

Projekt mobility řidičů z povolání

Jednou z hlavních výzev, které Evropská komise řeší, je mobilita řidičů z povolání. Pokud nastane propouštění ve firmě a řidič se chce vrátit do své členské země, neměl by po návratu podléhat systematickým karanténním opatřením. Evropská komise, se tak brání dalšímu zadržování a frontám na hranicích, kde řidiči nemají důstojné podmínky a často musí prodlužovat výkon, aby se vrátili do svého státu. Navzdory nepříznivým podmínkám COVID-19 tímto napomáhá sjednotit postupy pro uvolňování s co nejmenším dopadem pro řidiče z povolání.9 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset