Vyhledat

Přísné kontroly doby odpočinku v kabině ve Španělsku od 12.10.

Kontroloři ve Španělsku upozorňují, že nedodržování novelizace o pracovním režimu a odpočinku řidiče se porušuje hlavně v podobě trávení odpočinku v kabině a budou tedy přezkoumávat plnění bezpečnostních přestávek ve a mimo vozidla. Kontroly budou pokračovat dokud se situace nezlepší.

Generální ředitelství pro dopravu vyvine od pondělí 12.10. speciální týmovou kampaň, která posílí kontroly nákladních vozidel a autobusů na silnicích. Jak uvedla vláda, dopravní agenti civilní stráže budou mít na starosti kontrolu těchto nařízení ve spolupráci s četnými místními policejními orgány. Tato kampaň, kterou bude koordinovat provinční ředitelství, bude využívat „maximální počet“ dostupných lidských a materiálních zdrojů. Kromě toho budou řidiči, kdykoli je to možné, upozorněni na nadcházející existenci kontrolorů.

Současně se bude provádět zvláštní kontrola při ověřování technických a bezpečnostních prvků vozidla, stejně jako jeho hmotnost, stabilizace nákladu, stav pneumatik nebo odpovídající funkce osvětlení. Rovněž zkontrolují správní oblast a prozkoumají dokumentaci vozidla a platný řidičský průkaz, kromě doby řízení a odpočinku, požití alkoholu, rychlosti a dodržení bezpeční vzdálenosti.


Nezapomeňte si zkontrolovat nové zákazy jízdy na www.d365.cz/zakazy-jizdy ještě než vyrazíte!


Související články

Zákazy ve Španělsku

Zákazy ve zbytku Španělska 18. - 19.7.

Španělská policie rozbila organizovaný gang vykradačů kamionů

Zákazy ve Španělsku - proč jim nikdo nerozumí?

Kontroloři ve Španělsku a fámy o maskovaných vozidlech číhajících na řidiče
210 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset