top of page
Vyhledat

Pozor od 24.7.2020 Rakousko obnovilo z části roušky i bezpečnostní opatření

Kancléř Kurz také oznámil omezení na západní Balkán. Zvyšuje se počet nových infekcí Covid-19 a zákony rakouské vlády pravidla preventivně zpřísnily. Od pátku budou muset supermarkety, banky a pošty znovu zavést nošení roušek. Ministr zdravotnictví Rudolf Anschober zdůraznil, že chce chránit rizikové skupiny, které tam mohou být. 

Obzvláště na západním Balkáně bylo celkem nejvíce nakažených případů. K problematické situaci by navíc mohl přispět návrat osob zpět do Rakouska. Proto je potřeba v budoucnu zpřísnit požadavky na vstup do Rakouska. Pokud tedy chtějí vstoupit do Rakouska občané ze západního Balkánu, budou muset doložit test Covid-19, který nebude starší než 72 hodin.

Pokud jste občanem EU test dokládat nemusíte. Pokud se však vrací občan z Balkánu a Rakouskem pouze projíždí, nemusí předkládat atest o neinfikovanosti ani jít do karantény, pokud průjezd proběhne BEZ ZASTÁVKY a je zajištěn také výjezd ze země (že chcete zemí pouze tranzitovat, dokládá např. dostatkem paliva v nádrži).

Osoby, které přilétají na vídeňské letiště Schwechat, jsou povinny bezodkladně odcestovat do ČR. V takovém případě nemají povinnost předkládat v Rakousku PCR test na koronavirus, ani jít v Rakousku do karantény.

Za prací smíte vyjet bez omezení. Podmínky jsou stejné jako před vypuknutím Covid-19.20 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page