Vyhledat

Pravidla pohybu zahraničních kamionů a řidičů v Itálii a potřebné dokumenty

Dne 7. dubna ministerstvo vnitra poskytlo další pokyny pro zaměstnance zaměstnané společnostmi, které nemají sídlo v Itálii a které provádějí mezinárodní nákladní dopravu do Itálie nebo přes Itálii. Pokyny se týkají uplatňování vyhlášky 145/2002. 

Lidé (včetně cestovních pracovníků zahraničních společností) vstupující do Itálie s vlastním vozidlem nebo s osobním dopravním vozidlem pro prokázanou práci, musí splňovat následující podmínky:Povinné používání výše uvedeného prohlášení je do 3. května 2020 prodlouženo nařízením předsedy vlády ze dne 10. dubna 2020.


  • Řidiči, kteří projíždějí Itálií a překročí pobyt na území v délce trvání 24 hodin, musí vyplnit opět nový formulář a přihlásit na místním zdravotním úřadě.


Oddělení ministerstva v současné době určuje kontaktní místa pro každý hraniční přechod. Seznam se snaží stále aktualizovat na tomto odkazu https://www.iru.org/apps/cms-filesystem-action?file=/flashinfo/ASL%20contact%20points%20130420.pdf Řidič by měl při kontrole vždy mít u sebe doklady k prokázání skutečného důvodu pobytu v zemi: 

  • Kopii pracovní smlouvy

  • CMR - doklad prokazující místo skládky, vykládky

  • Případně formulář A1


Zdroj:

Gazzetta Ufficiale (úřední věstník v Itálii)

Ministero delle Infrastrutture e dei Trasporti (Ministerstvo infrastruktury a dopravy)

21 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset