top of page
Vyhledat

Prodloužení na obzoru!

Ke 30.6.2021 končí přechodní období pro zákaz používání vysílaček v Německu (resp. zařízení, která je potřeba držet v ruce). K dnešnímu dni se na dostupnosti alternativních řešení na trhu nic nezměnilo.


Několik sdružení (zejména BGL) se obrátilo společně na BMVI (ministerstvo dopravy a infrastruktury) a žádá, aby odklad zákazu byl opět odložen.


BMVI teď reagovalo a požádalo jednotlivé spolkové země, aby prozatím nekontrolovaly používání vysílaček. Spolkové země se můžou samy rozhodnout, jestli toto doporučení budou respektovat nebo ne. Např. Hamburk již oznámil, že posunul platnost tohoto nařízení na 30.6.2022.


#D365 #dispecink365 #dispecing365 #vysilacky #vysielacky #Nemecko #zakaz #odkladzakazu #spolkovezeme #kontroly
219 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page