Vyhledat

Rakousko znovu zavedlo hraniční kontroly

Rakousko zavedlo kontroly na hraničních přechodech z České republiky (čl. 28 Schengenského hraničního kodexu / odstavec 10/2 zákona o hraniční kontrole). Hraniční přechody pro kamiony zůstávají otevřené, ovšem u menších hraničních přechodů je pravděpodobnost uzavření.

Řidiči nákladních vozidel a zaměstnanci v mezinárodní přepravě (posádky v oblasti přepravy zboží, řidiči autobusů) jsou osvobozeni od požadavků vstupních testů i karantény. Při vykládce nebo nakládce zboží musí tyto osoby používat osobní ochranné prostředky, pokud možno omezit přímý kontakt se zaměstnanci v zahraničí a mít ve vozidle k dispozici gumové rukavice a dezinfekční prostředky pro pravidelné čištění rukou

Pokud se přeprava / dodávka neprovádí nákladním vozidlem, ale jiným vozidlem (např. automobilem, dodávkou), zprávy naznačují, že je nezbytné, aby byl vyplněn certifikát EU pro zaměstnance v mezinárodní přepravě, aby řidič pod výjimkou pro nákladní dopravu mohl projet. Doporučujeme, aby si s sebou řidiči vzali také nákladní list CMR, který prokazuje oficiální účel cesty.

V zásadě se pro řidiče v mezinárodní kamionové dopravě nic nemění, bude prováděna jen namátková kontrola posádek, že jsou skutečně přítomní ve vozidle jen řidiči, nikoliv turisti.