Vyhledat

Rakousko znovu zavedlo hraniční kontroly

Rakousko zavedlo kontroly na hraničních přechodech z České republiky (čl. 28 Schengenského hraničního kodexu / odstavec 10/2 zákona o hraniční kontrole). Hraniční přechody pro kamiony zůstávají otevřené, ovšem u menších hraničních přechodů je pravděpodobnost uzavření.

Řidiči nákladních vozidel a zaměstnanci v mezinárodní přepravě (posádky v oblasti přepravy zboží, řidiči autobusů) jsou osvobozeni od požadavků vstupních testů i karantény. Při vykládce nebo nakládce zboží musí tyto osoby používat osobní ochranné prostředky, pokud možno omezit přímý kontakt se zaměstnanci v zahraničí a mít ve vozidle k dispozici gumové rukavice a dezinfekční prostředky pro pravidelné čištění rukou

Pokud se přeprava / dodávka neprovádí nákladním vozidlem, ale jiným vozidlem (např. automobilem, dodávkou), zprávy naznačují, že je nezbytné, aby byl vyplněn certifikát EU pro zaměstnance v mezinárodní přepravě, aby řidič pod výjimkou pro nákladní dopravu mohl projet. Doporučujeme, aby si s sebou řidiči vzali také nákladní list CMR, který prokazuje oficiální účel cesty.

V zásadě se pro řidiče v mezinárodní kamionové dopravě nic nemění, bude prováděna jen namátková kontrola posádek, že jsou skutečně přítomní ve vozidle jen řidiči, nikoliv turisti.
297 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset