top of page
Vyhledat

Síť inteligentních kamer na železničních přejezdech v ČR bude rozšířena

Po pilotním projektu v Úvalech u Prahy, se 18.5.2020 spustí provoz další inteligentní kamery na železničním přejezdu Uhersko.  Nejedná se o represivní, ale preventivní krok, který má neukázněné řidiče monitorovat a napomoci tak přestupky hodnotit ve správním řízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o přejezd, který je využíván rychlostními vlaky a v případě neukázněnosti řidiče, je ohroženo na životech i několik desítek lidských životů, byl tento přejezd vytipován a patří tak mezi další z vybraných.

O tom, že se nejedná o skrytou šikanu řidičů, svědčí i fakt, že seznam přejezdů, na kterých budou tato zařízení fungovat, je veřejně dostupný,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.  Kamerové systémy mohou být v rámci dohody a spolupráce s příslušnou obcí doplněny i o radar, který bude v době klidového režimu přejezdu zaznamenávat překročení nejvyšší povolené rychlosti při průjezdu silničních vozidel. Monitorování přejezdů bude celkem umístěno na 14 přejezdech, především na železničním koridoru mezi Pardubicemi a Ostravou, a také na vybraných regionálních tratích, např. Žďárec u Skutče – Svitavy.  Řidič, který vjede na železniční přejezd v případech, kdy je to zákonem zakázáno, se dopouští podle zákona přestupku a hrozí mu:

  • pokuta až 5 000 korun,

  • zákaz řízení až na 6 měsíců,

  • v bodového systému mu bude přičteno 7 bodů.


Instalace těchto inteligentních kamer, neskončí jen u čísla 14. Zcela novým zařízením bude monitorováno i dalších 16 přejezdů po celé ČR a jejich instalace proběhne do konce příštího roku. Celkově se tím přispěje k vyšší opatrnosti a komunikaci případných neshod, kdy se jedná o pouhé selhání stroje, které v daný okamžik nemůže řidič ovlivnit.

54 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Všichni jste se pravděpodobně někdy setkali se situací, že zboží, jeho množství, váha, nebo stav uvedený na CMR neodpovídá skutečnosti. Co je v takové situaci potřeba dělat? V tomto článku najdete něk

bottom of page