top of page
Vyhledat

Spotřeba pohonných hmot v ČR i SR opět roste, je to dobré znamení

Společnost DKV se podělila o svá data a dokazuje, že následky krize v době Covid-19, se postupně zlepšují a v Evropě se nárůst objemu odběru paliva tankujícími řidiči pozvolně zvedá. V obdobném trendu, se zvedají i poplatky za mýto, což na obou stranách prokazuje, že dopravci se po pandemii skutečně pozvolna zlepšuje, odůvodnil Lukáš Ondráček - ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.


V porovnání výsledků mezi státy Česká republika a Slovenska, míra zlepšení je citelnější v Čechách, kdy míra poklesu byla i ve srovnání nižší, než byla na Slovensku.

Česká Republika, má tak viditelnější nárůst odběru, kdy na začátků měsíce května poklesl odběr na 73 % a během 14 ti dnů se zvedl na 85 %.

Slovensko v porovnání na začátku května v odběru tankování klesl až na 57 % a křivka se nyní po pozvolném nárůstu stojí na 62 %.

Jak je patrné, provoz nákladní kamionové dopravy, se postupně nadechuje a míra poměru poklesu se zastavila. V tento okamžik jsme zavázáni řidičům, kteří i přes veškerá rizika stále dopravu tlačí vpřed.

11 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Všichni jste se pravděpodobně někdy setkali se situací, že zboží, jeho množství, váha, nebo stav uvedený na CMR neodpovídá skutečnosti. Co je v takové situaci potřeba dělat? V tomto článku najdete něk

bottom of page