top of page
Vyhledat

Tisíce kamionů zůstalo před hranicemi z Velké Británie do Francie

Tisíce kamionů zůstalo stát před hranicemi z Velké Británie do Francie. Pro mnohé to byla nepříjemnost, obzvlášť proto, že kvůli tomu se nedostali včas domů k rodinám na Vánoce.


Pro jiné nastal vážný problém, protože jim kvůli této neplánované blokádě hranice došlo jídlo a voda. Britské Ministerstvo dopravy rozdávalo zdarma jídlo, vodu a teplé nápoje, aby nedošlo k vážnějším problémům a kolona se pořád hýbala kupředu.


Co vlastně tuto situaci způsobilo? Po oznámení, že na jihu Anglie identifikovali rychleji se šířící verzi Covid-19 (zatím nic nepotvrzuje, že kromě rychlejšího šíření by tato nová mutace způsobovala vážnější následky), Francie nejdříve hranici úplně zablokovala. Později přišla s kompromisním požadavkem, aby každý, kdo chce projet, měl negativní test na Covid-19 min. 72 hodin starý. Velká Británie vyslala 800 členů armády, aby pomohli s rychlým testováním.


Za zhruba 2 dny bylo otestováno kolem 10 tisíc kamioňáků, z nichž jen 24 bylo pozitivní. I přesto, že nejsme lékaři, ani epidemiologové, domníváme se, že tyto testy prokázali, že Francouzi zablokovali hranici úplně zbytečně a že kamioňáci patří mezi velmi odpovědnou komunitu. Pro představu v ČR vychází na 10 tisíc testů něco kolem 3000 pozitivních výsledků.


Kdo z vás tuto kolonu vystál?
562 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Všichni jste se pravděpodobně někdy setkali se situací, že zboží, jeho množství, váha, nebo stav uvedený na CMR neodpovídá skutečnosti. Co je v takové situaci potřeba dělat? V tomto článku najdete něk

bottom of page