Vyhledat

Tisíce kamionů zůstalo před hranicemi z Velké Británie do Francie

Tisíce kamionů zůstalo stát před hranicemi z Velké Británie do Francie. Pro mnohé to byla nepříjemnost, obzvlášť proto, že kvůli tomu se nedostali včas domů k rodinám na Vánoce.


Pro jiné nastal vážný problém, protože jim kvůli této neplánované blokádě hranice došlo jídlo a voda. Britské Ministerstvo dopravy rozdávalo zdarma jídlo, vodu a teplé nápoje, aby nedošlo k vážnějším problémům a kolona se pořád hýbala kupředu.


Co vlastně tuto situaci způsobilo? Po oznámení, že na jihu Anglie identifikovali rychleji se šířící verzi Covid-19 (zatím nic nepotvrzuje, že kromě rychlejšího šíření by tato nová mutace způsobovala vážnější následky), Francie nejdříve hranici úplně zablokovala. Později přišla s kompromisním požadavkem, aby každý, kdo chce projet, měl negativní test na Covid-19 min. 72 hodin starý. Velká Británie vyslala 800 členů armády, aby pomohli s rychlým testováním.


Za zhruba 2 dny bylo otestováno kolem 10 tisíc kamioňáků, z nichž jen 24 bylo pozitivní. I přesto, že nejsme lékaři, ani epidemiologové, domníváme se, že tyto testy prokázali, že Francouzi zablokovali hranici úplně zbytečně a že kamioňáci patří mezi velmi odpovědnou komunitu. Pro představu v ČR vychází na 10 tisíc testů něco kolem 3000 pozitivních výsledků.


Kdo z vás tuto kolonu vystál?
561 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset