top of page
Vyhledat

Trhy jsou nervózní, my chudneme

Nevím jak vám, ale jen málo pojmů v businessu působí tak blbě jako ten "trhy jsou nervózní". Nervózní býváme všichni, firmy i lidé, od narození až do konce života. A když vyrosteme z dětství, už víme, že pokud nervozitu zvládneme blbě, o něco přijdeme. Peníze, přátele nebo i něco víc. Dokonce i ty akciové trhy v případě nervozity ztrácí.

Výjimku snad mají jen trhy energetické. Každá taková nervozitka přinese do pokladny nějakou tu miliardu. V dobách ekonomického růstu se to dá pochopit. Dokonce by někdo mohl říct, že podnikatel je povinen využít příležitost a zvýšit zisk, aby se zásobil na horší časy.

My teď ale máme horší časy. Všichni. Mnozí jsme zchudli v době covidu. Všichni chudneme kvůli inflaci po covidu. Ještě víc zchudneme kvůli válce. Ten kdo ale bohatne jsou energetické firmy. Ty miliardy za dražší koncové ceny elektřiny, topení nebo teď čerstvě pohonné hmoty, nejsou nějaká virtuální pokuta, ty peníze se nevypařily, nezmizely. Šly a jdou do kapes hrstce firem.

Tyto firmy si neuvědomují, že není správná doba na vylepšování výsledovky. Dokonce i tvrdí kapitalisté, kterým záleží na své pověsti, opouští ziskové podnikání nebo minulé a dosud nenavrácené investice v Rusku a dávají přednost budoucnosti. Všichni musíme zvládnout tuto těžkou dobu zodpovědně, abychom ji přestáli co nejlépe.

Vážené trhy, dnes je doba, abyste i vy pomohli jak to jen jde, aby to dopadlo dobře. I vy musíte tuto dobu zvládnout zodpovědně - nejen ke svým akcionářům, ale i vůči celé společnosti. Zvládejte svoji nervozitu bez růstu zisků a marží. Protože jinak, až zkrachuje mnoho dopravců, firem, rodin, tak ještě hodně dlouho nebude z čeho ty výsledovky znovu vylepšit.


#trh #energie #PHM #firmy #energetika #zodpovednost #bohatnout #zisk #chudoba #odpovednost #valka #covid #inflace #krach #dopravci

48 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Všichni jste se pravděpodobně někdy setkali se situací, že zboží, jeho množství, váha, nebo stav uvedený na CMR neodpovídá skutečnosti. Co je v takové situaci potřeba dělat? V tomto článku najdete něk

bottom of page