Vyhledat

Triky moderních vykradačů kamionů

Vykradači kamionů neznají hranice, od potravin přes náhradní díly, odcizí i velmi hlídanou elektroniku. Jak se dá předpokládat, zaměřují se na zboží, které s nejvyšší jistotou půjde velmi rychle prodat nejen na černém trhu. Míra záchytu krádeže na nehlídaných parkovištích je velmi malá, proto si troufají více a tipy, které získají snadno následují na nestřežený okamžik ve spánku řidiče.

Metody nikterak nestojí pozadu, vynalézavost včetně nových metod, jdou velmi rychle dopředu.

Teplotní povaha převáženého zboží

Zloději hledají teploty na chlazených nákladních vozidlech, které značí přítomnost farmaceutického zboží, cukrovinek nebo jiných typů žádoucího nákladu. Přívěsy s malým nebo žádným bezpečnostním opatřením, jsou nejsnadnější cíle. V rámci boje proti krádežím, by měli přepravci a dopravci nákladu přistoupit k vyšším zásadám a postupům.

  • používat zámky zadních dveří a zámky vzduchových manžet

  • pokud je nevyhnutelné složit / naložit náklad, zvažte také instalaci zámků plachet, lanka s vyšší kvalitou a parkování na parkovištích předem ověřených

Krádež identity

Trendem dnešní doby, zahrnuje krádež identity, fiktivní vyzvednutí zboží. Zloději nákladu často hledají šanci v pátek odpoledne v naději, že časová omezení a lhůty povedou k chybám a méně přísnému prověření dopravci. Zloději mohou dokonce vytvářet falešné nabídky vytížení a zveřejňovat je na vyžádání, aby získali informace, které potřebují k odcizení identity společnosti.