top of page
Vyhledat

UTA rozšiřuje své mezinárodní mýtné řešení na další země

Poskytovatel palivových karet UTA připojil ke svému interoperabilnímu mýtnému řešení „UTA-One“ čtyři další evropské země. Součástí mezinárodního řešení UTA jsou tedy například Belgie, Německo, Francii, Itálii, Rakousko, Polsko (A4), Portugalsko a Španělsko v Norsko (trajekty a dálniční mosty), Švédsko (mosty), Dánsko (mosty) nebo Švýcarsko.

Díky kontextové expanzi pokrývá OBU již 13 mýtných kontextů ve dvanácti evropských zemích a podle výrobce je v současné době nejkomplexnějším řešením evropské služby elektronického mýtného (EETS) na trhu.

Nové kontexty mýtného se nahrávají do palubních jednotek pomocí palubní aktualizace, takže jednotky nemusí projít servisem. Uživatel si může vybrat libovolnou požadovanou zemi v exkluzivní oblasti webových stránek UTA. V nadcházejících měsících plánuje UTA rozšířit evropskou mýtnou službu do dalších zemí.
523 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page