Vyhledat

Ve Francii probíhá kontrola dodržování přeprav ADR

Spolupráce bezpečnostních pracovníků a kontrolorů Gendarmerie se zaměří na přepravy ADR. Kontrola již probíhá a zaměření se týká veškerých vozidel i pod 7,5 tun. Od tohoto čtvrtka provedli bezpečnostní pracovníci v dopravě „DREAL“ s posílenou tisícovkou četníků operaci týkající se přepravy nebezpečných věcí.


Na co se zaměřují a jak se připravit?

Motocyklisté četnictva pravidelně odkláněli nákladní automobily nebo dodávky ze silnic až k připraveným záchytným parkovištím do oblastí, jako například v Guye na úrovni obce Sainte-Hélène. Nejednomu řidiči byla vydána ihned pokuta při zastavení, protože byl schopen v době následování policistů a řízení použít vysílačku. To znamenalo nejen důslednou kontrolu dle předpokladu, ale i 90 EUR za použití CB vysílačky za jízdy.

Kontroloři se zaměřují na povinnou výbavu, správné doklady jak od nákladu, tak vozidla. Upevnění nákladu a jeho správné označení a volba vhodných nádob k převozu. Současně se velmi podrobně zaměřuje na druh a podmínky přepravovaného zboží. Pokud řidič převáží zboží podléhající ADR přepravě, musí mít i platné školení, které již není v žádné výjimce a řidič který nemá platné osvědčení, již nesmí tento druh zboží převážet.