Vyhledat

Vláda se domluvila na snížení daní pro zaměstnance, ušetříte stovky až tisíce korun měsíčně

Na včerejší tiskové konferenci prezentovaly vládní strany ANO a ČSSD snížení daní pro zaměstnance s příjmem pod zhruba 139 tis. Kč měsíčně, tudíž pro drtivou většinou zaměstnanců. Uvedl to premiér Andrej Babiš.


Tato změna je postavena na zrušení takzvané superhrubé mzdy, jinými slovy daň byla v posledních letech placena z vyššího daňového základu. Nově tedy budou zaměstnanci odvádět 15% daň ze svého základního platu. Superhrubá mzda byla před několika lety zavedena pravicovou vládou jako dočasné opatření pro snížení schodku státního rozpočtu. Vzhledem k ne příliš dobrému hospodaření následních vlád, toto dočasné opatření zůstalo až doteď. Není potřeba připomínat, že toto snížení daní povede k výraznému schodku státního rozpočtu, odhadem kolem 74 miliard Kč ročně. Tento výpadek si vláda bude muset půjčit a v následujících letech jej "nějak" budeme muset všichni zaplatit.


A co vlastně získáte?

  • při hrubé mzdě 25.000 Kč získáte měsíčně 1.275 Kč čistého navíc (to je přes 15 tis. Kč ročně, které vám zůstanou v kapse)

  • při hrubé mzdě 30.000 Kč získáte měsíčně 1.530 Kč čistého navíc (to je přes 17 tis. Kč ročně, které vám zůstanou v kapse)

  • při hrubé mzdě 40.000 Kč získáte měsíčně 2.040 Kč čistého navíc (to je přes 24 tis. Kč ročně, které vám zůstanou v kapse)

  • při hrubé mzdě 50.000 Kč získáte měsíčně 2.550 Kč čistého navíc (to je přes 30 tis. Kč ročně, které vám zůstanou v kapse)

Upozorňujeme, že ta úspora platí, pokud je počítána z opravdové hrubé mzdy, kterou máte na výplatní pásce a kterou vykazuje váš zaměstnavatel i vůči státu jako daňový základ. Nepatří tam ani diety, ani odměna "na ruku".


Na fotografii od ČTK premiér A. Babiš a vicepremiér J. Hamáček.
5 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset