top of page
Vyhledat

Základní přehled pravidel pro zákaz jízdy nákladních vozidel v Rakousku

Rakousko je jednou z mála zemí, kde platí sobotní zákazy řízení i v zimním období. Stejně tak i předjíždění nákladních automobilů od určité tonáže. Řídí se jím § 42 předpis silničního provozu StVO, na základě kterého informujeme o těchto hlavních předpisech.

V celém Rakousku platí zákaz jízdy od soboty 15:00 do neděle 22:00 hod a ve státní svátky od půlnoci do 22:00 hod pro:

  • nákladní automobily s přívěsy, pokud je maximální přípustná hmotnost nákladního automobilu nebo přívěsu větší než 3,5 t.

  • nákladní automobily, kloubová nákladní vozidla a zemědělské stroje s vlastním pohonem s maximální užitnou hmotností vyšší než 7,5 t.

Též platí obecné zákazy řízení v noci na všech rakouských silnicích pro těžká nákladní vozidla s celkovou hmotností více než 7,5 t, a to mezi 22:00 a 5:00 hod.

  • zvláštní na zákazu jízdy v noci v Rakousku je to, že ...


Celý článek si můžou naši členové přečíst zde >986 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page