Vyhledat

Zdražení mýtných poplatků v Nizozemí prodlouženy do roku 2024

Průměrná cena za kilometr se odhaduje na 14,9 centů (EUR). Jak vysoká by byla konkrétní cena pro druhy nákladních vozidel, bude závislé na hmotnosti a EURO kategorii vozidla. U kamionů Euro 6 s celkovou hmotností nad 32 tun je v současné době plánováno mýtné 13 centů na kilometr. V Nizozemsku se o zavedení mýtného závislého na počtu kilometrů diskutuje zhruba 20 let, jehož cílem je nahradit dříve používanou Eurovignette.

Ovšem krátce před rozhodnutím vlády byl plán pozastaven a realizace odsunuta o rok. Vláda a dopravní společnost TLN považují za nereálné fungování nového způsobu mýtného do roku 2023. Ministr van Nieuwenhuizen minulý rok představil podrobný plán toho, jak by se do roku 2023 mohlo postupně zavádět mýtné pro nákladní vozidla závislé na počtu najetých kilometrů. Ministr údajně také chce na podzim informovat nizozemský parlament o tom, jak je v současné době plánována specifická struktura mýtného závislého na nákladních vozidlech.
15 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Eurowag přináší na trh rychlejší a bezpečnější platby přes mobilní aplikaci. Dle Eurowagu budete tankovat rychleji, jednodušeji a bezpečněji než kdykoli předtím. Jak to funguje Řidiči už nebudou muset