top of page
Vyhledat

Změny v Německu pro týden 15. - 21. června - aktualizace

Německo vydalo nová nařízení a stávající nařízení tím potvrdilo. Tímto textem aktualizujeme informace z článku zde


Dle přiložené tabulky, jsou vidět konkrétní datumy stávajících změn dosavadní platnost zákazů jízd ze sobot, nedělí a státních svátků.

Hraniční přechody

V Německu dne 16. června 2020 skončí omezení na státních hraničních přechodech a budou zrušeny všechny hraniční kontroly, a to se státy:

  • Rakousko

  • Francie

  • Švýcarsko

  • Dánsko

Vstup cestujících z členských států EU a přidružených států EU do Německa již nebude podléhat prokázání a zdůvodnění naléhavé potřeby cestovat.

Bavorsko

Výjimka ze zákazu jízdy Bavorsko dnem 15. června bude ukončena. Znamená to, že příští neděli 21. června, bude platit nedělní zákaz jízdy pro nákladní dopravu nad 7,5 tuny. Situace bude shodná se stavem před Covid-19.

Proto: V neděli 14. června 2020 se ještě smí jezdit! Další neděli již ne.

Šlesvicko-Holštýnsko

Stát Šlesvicko-Holštýnsko rozhodl o prodloužení výjimky ze zákazu jízdy do 31. srpna 2020.

Proto: v neděli o prázdninách se smí jezdit

Stát Šlesvicko-Holštýnsko také rozhodl o zavedení výjimky z prázdninových zákazů od 1. července do 31. srpna. Tedy smíte jet v tomto státě i o letních prázdninových sobotách.

Proto: během prázdnin se smí také v sobotu jezdit.


#regulace #kamioňáci #řidičisobě #

108 zobrazení0 komentářů

Související příspěvky

Zobrazit vše

Ve slovenském týdeníku Trend vyšel zajímavý rozhovor o problémech v nákladní dopravě. Část z něj je zaměřena na problematiku nedostatku řidičů kamionů. Upozorňujete i na problémy s nedostatkem řidičů

Od 1.1.2023 dojde na Rakouských dálnicích ke zvýšení mýta. Mýtné (v EUR) v Rakousku pro vozidla nad 3,5 t od 1.1.2023 Pohon E/H2 platí pro elektrické nebo vodíkové kamiony Noční tarif platí mezi 22:00

bottom of page